LUNA 100Łóżko nefrytowe LUNA 100


Terapeutyczno-relaksujące łóżko nefrytowe

Łóżko Nefrytowe LUNA jest nowatorskim sprzętem terapeutycznym, łączącym w sobie m. in. oddziaływanie kamieni nefrytowych i turmalinowych, fizjoterapię podczerwienią oraz stymulację mięśniową. Dzięki terapeutycznym właściwościom łóżka nefrytowego LUNA następuje wzmocnienie wszystkich układów w organizmie człowieka. Zapewnia to nie tylko leczenie widocznych objawów chorobowych, ale także ich zapobieganie

Terapeutyczno-relaksujące łóżko nefrytowe LUNA przeznaczone jest dla każdego człowieka, bez względu na wiek i płeć zarówno w terapii domowej, jak i w profesjonalnym studiu masażu, czy ośrodku odnowy biologicznej.

Nowatorski sprzęt terapeutyczny, jakim jest łóżko nefrytowe LUNA, łączy w sobie m. in. oddziaływanie kamieni nefrytowych i turmalinowych, fizjoterapię podczerwienią oraz stymulację mięśniową.

Łóżko Nefrytowe LUNA 100:
- 4 grupy rolek nefrytowych
- 2 projektory zewnętrze, 5 i 15 kulowe
- 6 trybów programów automatycznych

Oferta terapeutyczna:

Terapia nefrytowa
Uwalniając swą moc zielonkawy nefryt, zwany kamieniem życia, przenika do 6 cm w głąb ciała, powodując regenerację i wzmocnienie układu immunologicznego organizmu.
Moksoterapia - oddziaływanie termalne
Rodzaj akupunktury termicznej, przynoszącej ulgę w leczeniu bólu poprzez ogrzewanie punktów aktywnych biologicznie za pomocą lamp grzewczych działających równolegle z masującymi rolkami nefrytowymi.

Chiropraktyka
Masaż rolkami nefrytowymi uaktywnia naturalne możliwości regeneracji organizmu oraz wprowadza harmonię pomiędzy układem nerwowym, hormonalnym, naczyniowym, a ruchowym człowieka.

Akupresura
Leczniczy masaż stymulujący system energetycznych punktów akupunkturowych poprzez oddziaływanie masażu ostukującego oraz wibracyjnego, a także za pomocą ruchomych rolek nefrytowych.

Promieniowanie podczerwone
Emitowane ciepło wytwarzane przez płytę węglową łagodnie i równomiernie promieniuje podczerwienią, a wnikając w ciało powoduje efekt przyjemnego uczucia zdrowego, głębokiego ogrzania.

Kuracja turmalinowa
Terapia kamieniami turmalinowymi zawierającymi mikroelementy i emitującymi pole bioelektryczne, które wytwarzając jony ujemne wspomaga leczenie stanów depresyjnych oraz bezsenności.
Kamień nefrytu znany powszechnie jako kamień jubilersko - ozdobny, ma także zdrowotne właściwości. Jak wiele kamieni szlachetnych, nefryt posiada niezwykłą moc uzdrawiania ciała, dzięki czemu zyskał przydomek - kamień życia. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa, które w polskim tłumaczeniu oznacza nerka. Nie jest to luźne skojarzenie, ale symbolika, gdyż w Starożytności wierzono w jego lecznicze właściwości.

Ten piękny, zielonkawy kamień uważany był dawniej za amulet wzmagający siły życiowe i chroniący od wszelkich chorób. Następca jednego z chińskich cesarzy, ze względu na swoją słabowitość, spał w łożu wyrzeźbionym z bryły nefrytu. W Rzymie, Grecji i Bizancjum powszechna była wiara, że nefryt przynosi szczęście w grach hazardowych, a także pomaga zwyciężyć woźnicom w czasie wyścigu kwadryg i zawodnikom ubiegającym się o laury olimpijskie. Nawet średniowieczni lekarze uważali, że osoby cierpiące na schorzenia nerek, migreny i zaburzenia wzroku powinni nosić paciorki z nefrytu. Nefryt miał też chronić swego właściciela przed "złym spojrzeniem", czyli złą energią wysyłaną przez innych ludzi.
Nie wszystkim jednakże nefryt przynosił szczęście. Astrologowie ustalili pewne przepisy: nikt, kto urodził się pod znakiem Bliźniąt i Strzelca, nie powinien stroić się w nefrytowe ozdoby. Rozwój chemii i farmacji przygłuszył znaczenie naturalnych metod leczniczych. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat obserwowało się odwrócenie medycyny od leczenia uzdrowiskowego - gimnastyki i masażu. Dopiero w dzisiejszych czasach zauważa się wielki renesans naturalnych metod leczniczych, a między innymi i masażu. Producenci urządzeń do masażów nadal starają się powiększać ich liczbę, produkując coraz to nowsze urządzenia masujące.

Dzięki niemal dwu i pół tysięcznej wiedzy Dalekiego Wschodu zaczęto docenia wyjątkowe właściwości tego kamienia. Z nefrytu wykonywane są nawet specjalne wałki do masażu. Naturalne promieniowanie tych kamieni sprawia, że z dużą łatwością wnikają one w głąb organizmu poprawiając stan zdrowotny, jednocześnie aktywując system obronny człowieka.

Nie bez powodu ten zielony kamień jest jedynym klejnotem - symbolem aż trzech kręgów kulturowych, w których traktowany był jak najwyższa wartość, świętość, ucieleśnienie tego, co najdoskonalsze i najcenniejsze.

Automatyczna regulacja modułów

Chcąc osiągnąć najlepszy efekt podczas masażu zarówno część nefrytową, jak i wibracyjną można swobodnie podnosić i opuszczać w każdej chwili oraz podczas każdego programu masażu. Maksymalny kąt nachylenia obu części względem pozycji początkowej wynosi 45 stopni.

Magnetyczne kamienie turlimanowe

Poprzez turlimanową linię kamieni wspomagających terapię wytworzone zostają jony ujemne, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego organizmu. Wykorzystane w terapii kamienie tulimanowe zawierają mikroelementy i emitują pole bioelektryczne.

4 grupy rolek nefrytowych

Oddziaływanie zielonkawego nefrytu, zwanego kamieniem życia to ukojenie dla osób cierpiących m. in. na choroby nerek i pęcherza moczowego. Uwalniając swą moc nefryt przenika do 6 cm w głąb ciała, powodując regenerację i wzmocnienie układu immunologicznego organizmu.

System masażu wibracyjnego

Funkcja masażu wibracyjnej części łóżka wzbogacona została o zmienne natężenie drgań, które poprzez falowe oddziaływanie łagodzi zakończenia nerwowe, zwane również receptorami bólu. Specjalistycznie dopasowana amplituda wibracji ma właściwości relaksacyjne i niweluje uczucie "ciężkich nóg"

Zewnętrzne projektory 5 i 15 kulkowe

Projektory stanowią integralny element zestawu, ponieważ umożliwiają terapię cieplną rejonów ciała, które są poza zasięgiem oddziaływania wewnętrznych projektorów nefrytowej części łóżka. Każdy projektor wyposażony jest w kule nefrytowe, które emitują rozgrzewającą podczerwień.

Ogrzewanie promieniowaniem podczerwonym

Zatrzymanie ciepła słonecznego stało się inspiracją dla wzbogacenia łóżka nefrytowego o funkcję emitowania podczerwieni. Ciepło wytwarzane przez płytę epoksydowo-węglową promieniuje łagodnie i równomiernie, a wnikając w ciało powoduje efekt przyjemnego, zdrowego uczucia.