Piece gliniane

Lampy gazowe Kominki elektryczne Piece kominkowe
» Piece do pizzy « » Piece chlebowe « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

Piece do pizzy
Piece do pizzy
Piece do pizzy

Piece do pizzy

Piece do pizzy
Piecokuchnia model Stand Alone II w wersji wolnostojącej
Piecokuchnia model Stand Alone I w wersji wolnostojącej

Piecokuchnia model Stand Alone III w wersji z powiększonym paleniskiem

Piecokuchnia model Stand Alone III w wersji narożnej


Oryginalne piece gliniane posiadają szczególne właściwości wyróżniające je spośród innych sposobów ogrzewania. Energia cieplna, magazynowana w ścianach kominka, uwalniana jest na zewnątrz w postaci promieniowania podczerwonego (termicznego), które dociera do wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu ogrzewając je. Zjawisko to znane jest tylko w piecach kaflowych. Promieniowanie podczerwone jonizuje cząsteczki powietrza ujemnie, nadając pomieszczeniu miły i zdrowy klimat.
Palenie w kominku dostarczy Państwu wiele satysfakcji i zadowolenia w atmosferze domowego ogniska.
Oferowane piece występują w 12 wielkościach, 4 podstawowych kształtach i 7 naturalnych kolorach gliny. Na życzenie klienta może zostać wykonany piec-rzeźba w kształcie drzewa, muszli, zwierząt, przypominające dawne piece kaflowe, piece kuchenne, itp. Kominki ozdabiane są motywami dekoracyjnymi różnych grup etnicznych z całego świata. Realizowane są również indywidualne pomysły klientów.
Każdy stanowi niepowtarzalne rękodzieło.
Gliniane kominki są nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim stanowią bardzo wydajne źródło ogrzewania. Piece są proste w obsłudze. Palenisko nie posiada rusztu, co sprawia, że drewno wypala się niemal całkowicie, zostawiając bardzo mało popiołu. Każdy piec jest wyposażony w stojący szyld ze sznurem termoizolacyjnym. Szyld służy do regulacji ciągu albo hermetycznego zamknięcia

pieca. Po zamknięciu kominka szyldem można w nim utrzymać ciepło przez 8-12 godzin, w zależności od jego wielkości i ilości nagromadzonego żaru, a dołożenia drobnego drewna ponownie go rozpali. Kominek może nie wygasać przez wiele dni.
Jedynym dozwolonym materiałem opałowym jest drewno (twarde lub miękkie). Szczególnie zalecane jest użycie suchego i twardego drewna z drzew liściastych, które jest najbardziej kaloryczne, nie iskrzy i pali się długo. Suche drewno pozostawia tylko 3% popiołu, wystarczy więc rzadkie opróżnianie pieca, tak aby na dnie zawsze pozostała warstwa ochronna popiołu.
Popiół ten jest doskonałym nawozem do Państwa ogrodu.
Piece gliniane są bardzo silne i trwałe. Przy odpowiednim użytkowaniu mogą służyć przez dziesiątki lat i dłużej. O jakości kominków decyduje specjalna mieszanka najlepszych gatunków glin importowanych z kilku krajów Europy Zachodniej, ręcznie wykonanie i nowoczesna technologia wykończenia.
Ogrzewanie przy pomocy glinianego pieca charakteryzuje się szczególnymi cechami, które wyróżniają go spośród innych rodzajów ogrzewania. Energia cieplna,magazynowana w ściankach kominka, uwalniana jest na zewnątrz w postaci promieniowania termicznego (podczerwonego), które dociera do wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu ogrzewając je. Zjawisko to znane jest tylko w piecach ceramicznych, np. kaflowych.
Konsekwencje takiego ogrzewania są następujące:

 • powietrze w pomieszczeniu nie ulega wysuszeniu lecz zachowuje odpowiednią wilgotność,
 • promieniowanie cieplne ogrzewa i wysusza ściany, oraz wnika głęboko w skórę człowieka, pobudzając przemianę materii,
 • nie powoduje unoszenia się kurzu i roznoszenia zawartych w nim bakterii,
 • promieniowanie podczerwone jonizuje cząsteczki powietrza ujemnie, tworząc zdrowy i przyjemny klimat.

Obecna technologia produkcji nawiązuje do sztuki tworzenia pieców glinianych, która rozwinęła się na górzystych terenach Meksyku i w Andach, z tradycją sięgającą tysięcy lat wstecz.

Atmosfera domowego ogniska niezwykle korzystnie oddziaływuje na mieszkańców poprawiając nastroje i wprowadzając harmonię w rodzinie. Od najdawniejszych czasów przyjaciele, znajomi i rodzina gromadzili się wokół ognia na wspólnych posiłkach i rozmowach. Tradycja ta żywa jest do dziś. Posiadanie glinianego kominka niesie też inne korzyści:

 • ogrzewanie drewnem jest jednym z najtańszych sposobów ogrzewania,
 • daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności, w czasie braku prądu lub gazu pozwala ogrzać mieszkanie i ugotować posiłek,
 • palące się drewno zbliża nas do natury,
 • drewno jest odnawialnym źródłem energii.
Nasze piece to:
 • Znakomite walory grzewcze - zdrowe promieniowanie cieplne porównywalne jedynie z ciepłem pieca kaflowego oraz promieniami słonecznymi. Już po dwudziestu minutach od rozpalenia piec zaczyna wysyłać ciepło.
 • Niepowtarzalne wzory, solidne ręczne wykonanie, projekty na zamówienie wg. Państwa potrzeb jako pojedyncze egzemplarze.
 • Stwarzają atmosferę ogniska domowego.
 • Otwarty ogień kominkowy udziela swego czaru, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, czyniąc mieszkanie bardziej przytulnym.
 • Wolnostojąca forma kuli wysyła ciepło we wszystkich kierunkach jonizując atmosferę otoczenia korzystnie dla człowieka.
 • Wybór ekologiczny wykonany z naturalnych materiałów karmiony tylko drewnem.
 • Ekonomiczny i wydajny dokładnie dopasowany stojący szyld ze sznurem kaolinowym umożliwia regulację ognia, przy szczelnym zamknięciu piec trzyma ciepło 8-14 godzin.
 • Walory praktyczne - możliwość pieczenia chleba, pizzy, ryb, grillowania, itp.
 • Szybki i łatwy montaż - wolnostojący kominek pozwala na przenoszenie go w inne miejsce, np. przy przeprowadzce.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi piecami i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

 

Poniżej przedstawiamy jedynie wycinek naszej oferty:

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki nowoczesne «