Piece wolnostojące

Piece kominkowe
Piece kominkowe - galeria TAPIS.PL Kuchnie opalane drewnem Ceramika STOGER
» Piece « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

SKUPIAMY NAJLEPSZE MARKI

 

Dewizą firmy Tapis jest 100% satysfakcja klienta. Dlatego działamy w myśl zasady: "Prawdziwym szefem i dyrektorem jest klient, on potrafi zwolnić cały personel korzystając z usług innych firm". Szanując odbiorcę, w swojej ofercie skupiamy najlepsze, światowej klasy marki urządzeń grzewczych, wśród których są między innymi:

RIKA - AUSTRIA, WESTFIRE i JYDEPEJSEN - DANIA, WANDERS - HOLANDIA, ATTIKA - SZWAJCARIA, HERGOM - HISZPANIA czy LINCAR - WŁOCHY.

Więcej o naszych markach przeczytasz w aktualnościach: skupiamy-najlepsze-marki-producentow-piecow-kominkowych.html

(kliknij w logo firmy aby uzyskać informacje o piecach kominkowych)

Wanders
Lincar
WANDERS
Holandia
LINCAR
Włochy
WANDERS
LINCAR
Rika Westfire Piece kaflowe Stoger Hergom Jydepejsen Wanders
RIKA
WESTFIRE
HERGOM
JYDEPEJSEN
ATTIKA
RIKA
Austria
WESTFIRE
Dania
HERGOM
Hiszpania
ATTIKA
Szwajcaria


Oprócz w/w firm w naszej ofercie znajdą Państwo piece wolnostojące innych producentów, którzy w naszym mniemaniu wykonują interesujące i zasługujące na uwagę urządzenia grzewcze.


(kliknij w logo firmy aby uzyskać informacje o piecach wolnostojących)

WANDERS
STOGER Ceramic
ROMOTOP
KASCHUTZ
MULLIT


SZYBY Z OTWOREM POD PIECE KOMINKOWESzyby pod piece kominkowe
(kliknij w obrazek aby uzyskać informacje o szybach pod piece kominkowe)


Poniżej prezentujemy podstawowe informacje na temat wybranych
producentów urządzeń grzewczych, kliknij w logo firmy i poznaj szczegóły naszej oferty.

Kliknij w logo firmyWESTFIRE WESTFIRE

DUŃSKA JAKOŚĆ W POLSKIEJ CENIE !

Duński producent urządzeń grzewczych - firma WESTFIRE projektuje piece z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Według filozofii Westfire, piec kominkowy opalany drewnem musi uzupełniać wnętrze domu, w którym jest zainstalowany, ponieważ musi on przetrwać zarówno meble jak i jego wystrój. Westfire tworzy więc przyszłościowe projekty charakteryzujące się prostotą, ponadczasowością i najnowocześniejszą technologią.

Minimalna ilość popiołu dzięki perfekcyjnemu spalaniu, czysta szyba, zimna rączka, doprowadzenie powietrza z zewnątrz oraz łatwa regulacja procesu spalania - to tylko niektóre z udogodnień zapewniających perfekcyjne użytkowanie. Konstrukcja pieców kominkowych i kaset Westfire zapewnia dokładne spalanie paliwa w długim przedziale czasu przy jednoczesnym niewielkim zużyciu drewna.

We współczesnym świecie, bardzo wiele miejsca poświęca się ekologii, a w Danii do spraw ochrony środowiska przywiązuje się wiele uwagi. Korzystanie z pieca kominkowego do ogrzewania domu jest naturalnym procesem, który nie przyczynia się do efektu cieplarnianego. Urządzenia WESTFIRE spełniają wymagania najwyższych norm czystości spalin oraz ekologicznego postępowania w procesie produkcyjnym, są więc bardzo przyjazne dla środowiska. Produkty Westfire posiadają certyfikat CE oraz restrykcyjny SINTEF.

Niewielkie rozmiary, precyzyjnie dobrane moce i piękny wygląd mogą zadowolić najbardziej wybrednych użytkowników. Doskonałe rozwiązania technologiczne, do tego pasja, doświadczenie i tradycja, wszystko to powoduje że możemy cieszyć się pięknym widokiem ognia i wspaniałym ciepłem duńskich pieców WESTFIRE.

Piece na drewno: 17Kliknij w logo firmyJydepejsen Jydepejsen

JYDEPEJSEN to duńska, rodzinna firma, która powstała w 1979 roku, w Holstebro. Założycielem firmy był Finn Nielsen. Od początku istnienia firma zajmuje się projektowaniem i rozwojem powietrznych systemów grzewczych. Co ważne, firma przez cały ten czas pozostaje w rękach jednej rodziny.

Duńska marka Jydepejsen to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, połączona z najnowszą technologią spalania i doświadczeniem. Rozpoznawalny nie tylko w Skandynawii producent bardzo dużą wagę przywiązuje do designu i dbałości o detale. Piece kominkowe Jydepejsen to funkcjonalność i proste kształty.

Piece Jydepejsen produkowane są często w połączeniu ze steatytem z zastosowaniem prostego, ale zarazem doskonale funkcjonującego systemu regulującego proces spalania. Energia płynąca z pieców steatytowych Jydepejsen jest postrzegana jako zdrowa i przyjemna - inaczej niż ogrzewanie konwekcyjne wymuszające ruch powietrza.
Bardzo prosta i niezwykle komfortowa obsługa jest możliwa dzięki opracowanej i opatentowanej przez Jydepejsen technologii DuplicAir®, która pozwala efektywnie kontrolować ogień. Piece kominkowe Jydepejsen doskonale spisują się w budynkach użyteczności publicznej, lokalach, czy biurach.

Piece na drewno: 28Kliknij w logo firmy

RIKA

RIKA

PRAWDZIWE AUSTRIACKIE PIECE !

RIKA to austriacki producent nowoczesnych piecyków opalanych drewnem i pelletem. Firma jest obecnie liderem na rynku pieców kominkowych w krajach niemieckojęzycznych, jak również jednym z wiodących producentów urządzeń grzewczych na świecie. RIKA przede wszystkim koncentruje się na najważniejszych obszarach produkcji, a mianowicie jakości, innowacji i wzornictwie. Znajduje to również odzwierciedlenie w ciągłym rozwoju pieców austriackiego producenta.
Stworzone przez znakomitych projektantów urządzenia są powiewem nowoczesności oraz wyjściem naprzeciw wymaganiom stawianym obecnie przez rynek. Wykonane niejednokrotnie z użyciem naturalnych kamieni takich jak akumulacyjny kamień - steatyt, stają się produktami niepowtarzalnymi.

Wśród niezwykłych urządzeń Firmy RIKA znajdziemy INDUO - najbardziej innowacyjny piec na rynku, który nazywany jest światową nowością w zakresie ogrzewania.

Piece na drewno: 19
Piece na pellet: 4
Piece na pellet i drewno: 1Kliknij w logo firmy

HERGOM
HERGOM

HERGOM, to założona w 1960 roku w Santander w Hiszpanii firma, której działalność od samego początku poświęcona jest produkcji ciepła dla domu. Hergom jest dziś jednym z wiodących firm w branży, posiada pięć zakładów produkcyjnych w Europie i Ameryce.
Od ponad 50 lat Hergom zdobywa doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych do ogrzewania z drewna i biomasy (pelletu). Wyróżniają się zwłaszcza piece kominkowe o konstrukcji żeliwnej lub stalowej. Naszym zdaniem na szczególne uznanie zasługują jednak emaliowane piece o nowoczesnej konstrukcji i doskonałych parametrach grzewczych.
Z własną odlewnią metalurgiczną, Hergom wykonuje samodzielnie pełny proces produkcji swoich produktów, od projektowania, poprzez odlewanie i przygotowanie gotowego produktu. Hergom wykorzystuje w procesie produkcji wyselekcjonowane surowce i komponenty, aby zapewnić wydajność, trwałość i optymalną niezawodność swoich urządzeń.
Wszystkie produkty HERGOM w celu zapewnienia wysokiej wydajności i bezpieczeństwa spełniają surowe, europejskie normy. Ponadto, firma poczyniła ogromne inwestycje, aby proces produkcyjny w minimalnym stopniu negatywnie wpływał na środowisko.

Piece na drewno: 14
Piece na pellet: 1Kliknij w logo firmy

ATTIKA
ATTIKA

ATTIKA, to założona w 1981 roku szwajcarska firma, która słynie z najwyższych standardów jakości. Zaawansowana technologia na każdym etapie produkcji w połączeniu z profesjonalną kadrą i najwyższej jakości materiałami to tajemnica sukcesu tej firmy. Żaden produkt nie opuści fabryki bez dokładnej i skrupulatnej kontroli jakości.
Trwałość i precyzja
, to słynne właściwości szwajcarskie, których cały świat oczekuje od produktów ze Szwajcarii i niewątpliwie takie są kominki wolnostojące firmy ATTIKA. Najniższe wartości emisji spalin i maksymalna efektywność energetyczna są wynikiem innowacyjnej technologii szwajcarskiego producenta.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju i produkcji pieców, pozwoliło na wdrożenie własnej filozofii - "o długich liniach i małych szczegółach" - idealne połączenie formy, materiału i funkcji. Marka Attika otrzymała wiele znaczących nagród projektowych w Niemczech i USA.

Ekskluzywne kominki wolnostojące: 9Kliknij w logo firmyPiece MULLIT

MULLIT, to węgierski producent ceramicznych pieców wolnostojących. Ogromny wybór wzorów oraz mocy piecyków ceramicznych od 5 do 10kW pozwoli dobrać najwłaściwszy model. Wszystkie piecyki posiadają w standardzie cztery kolory kafli do wyboru. Oprócz tego, na specjalne zamówienie dostępna jest znacznie większa paleta barw (20 kolorów).
W ofercie nie zapomniano o piecach wyposażonych w płaszcz wodny, produktach, które podłączone do instalacji C.O. pozwolą ogrzać cały dom.

Piecyki te wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz oraz w wygodny popielnik. Większość modeli posiada również system dopalania spalin, wydatnie zwiększający wydajność urządzenia. Niewielka średnica wylotu spalin - od 150 do 180mm ułatwia montaż wszędzie tam, gdzie nie został przewidziany w projekcie komin o większym przekroju. Piękne kształty, godne nazw mitologicznych bogów będą ozdobą i piękną domową "biżuterią".

Piece na drewno: 22
Piece z płaszczem wodnym: 4

Kliknij w logo firmyPiece kominkowe WESTFIRE

Przez kilka dziesięcioleci, tradycyjne rzemiosło, w połączeniu z najnowszymi procesami produkcyjnymi, jak również ciągłe innowacje technologiczne stały się gwarantami sukcesu Kaschutz na rynku europejskim.
Przedsiębiorstwo Kaschutz zajmuje się handlem żelaza, produkcją wysokiej jakości wkładek kaflowych, pieców, palenisk i drzwiczek, jak również różnych akcesoriów.
W każdym produkcie jest uwidoczniona wiedza, umiejętności i doświadczenie niezastąpionych specjalistów firmy Kaschutz. To pozwoliło na uzyskanie doskonałego efektu symetrii pomiędzy designem, technologią i jakością. Firma ta jest nie tylko wymagającym partnerem w zakresie techniki grzewczej. Jest niewątpliwie jednym z liderów w branży.
Przyszłość jest teraz. Elastyczność i szybka, profesjonalna odpowiedź na zmieniające się wymagania rynku, to klucz do sukcesu firmy Kaschutz.
Kliknij w logo firmyPiece na pellet, kuchnie na drewno z płaszczem wodnym Lincar - włoski producent urządzeń grzewczych. Urządzenia firmy Lincar charakteryzują oryginalne formy i cenne, ręcznie robione przez artystów dekoracyjne kafle ceramiczne. Szeroka gama modeli pieców opalanych drewnem lub pelletem dostępna jest w wielu mocach użytkowych. Włoski producent dodatkowo wyposaża swoje piece w praktyczny piekarnik. Asortyment uzupełniają modele pieców wolnostojących z płaszczem wodnym opalane pelletem oraz modele opalane drewnem.
Warto także zwrócić uwagę na kuchnie na drewno. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji i projektowania kuchni opalanych drewnem, firma Lincar stworzyła z zachowaniem szczególnej troski o środowisko nową gamę produktów - kuchnie z płaszczem wodnym.

Piece na drewno: 18
Piece na drewno z płaszczem wodnym: 6
Piece na pellet: 5
Piece na pellet z płaszczem wodnym: 2
Kuchnie na drewno: 11
Kuchnie na drewno z płaszczem wodnym: 1

Piece żeliwne Panele żaroodporne Systemy kominowe
Piece kominkowe na węgiel Piece kaflowe Stylowe piece kaflowe


Kliknij w logo firmyPiece kominkowe ROMOTOP Romotop - czeski producent znany na całym świecie, z wieloletnim doświadczeniem. Piece kominkowe tej firmy cechuje nowoczesna stylistyka i estetyka wykonania oraz dbałość o wszystkie detale. Zewnętrzną podstawową okładzinę ozdobną stanowią kafle, od wielkoformatowych do tradycyjnych - 30 kolorów ceramiki do wyboru. Piece kominkowe dostępne są również w ciekawych wariantach: kamień wulkaniczny oraz w awangardowej stylistyce pokrytej stalą. W ofercie także piece kominkowe z płaszczem wodnym.

Modele z wykończeniem ceramicznym: 18
Modele z wykończeniem z kamienia wulkanicznego: 7
Modele z wykończeniem stalowym: 10Kliknij w logo firmyPiece NORTHSTAR

Nordpeis(dawniej Northstar) - norweskie piece wolnostojące odlewane w niemieckich fabrykach. Żeliwna konstrukcja oparta na zasadzie minimum formy. Wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, pozwoliło osiągnąć znakomitą jakość produktu oraz dużą wydajność cieplną. Bogate wyposażenie, konstrukcja każdego modelu pozwala podłączyć się do szybu kominkowego w czterech wariantach (od góry, od tyłu, z prawej lub z lewej strony). Wewnętrzna część paleniska wyłożona masą monolux wydłużająca żywotność piecyków. Nowoczesne piecyki wolnostojące o dużej sprawności w bardzo przystępnej cenie.

Modele żeliwne (system dopalania spalin): 3
Modele żeliwne (brak systemu dopalania spalin): 3

 

 
Kliknij w logo firmyPiece kominkowe DOVRE Dovre - piece kominkowe produkcji norweskiej. Występują w wersji żeliwnej i pokrytej emalią w tradycyjnych formach. Producent oferuje nam również 2 modele przystosowane do palenia węglem. Interesująca oferta na każdą kieszeń.

Modele żeliwne: 9
Modele emaliowane: 4
Modele opalane węglem: 2Kliknij w ikonę piecaPiece VERMONT CASTINGS

Vermont Castings - amerykańskie piece kominkowe o stylowym design. Charakterystyczną cechą jest elegancja oraz dbałość o detale i szczegóły. Wyróżniającym je rozwiązaniem technicznym jest zastosowany katalizator, dzięki któremu proces dopalania spalin rozpoczyna się w niższej temperaturze i trwa dłużej.
Vermont Castings to ozdobne piece żeliwne. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producent wytwarza piece w różnych kolorach emalii, jak i oferuje jeden piec przystosowany do palenia węglem.

Modele żeliwne: 5Kliknij w logo firmy
EdilKamin - piece z płaszczem wodnym
EdilKamin - włoski producent kominków i pieców wolnostojących opalanych drewnem, a od kilku lat także peletami. Na szczególną uwagę zasługują piece kominkowe z płaszczem wodnym, które zastępują, lub współpracują z istniejącym kotłem C.O.

Modele z wykończeniem ceramicznym: 2
Modele z wykończeniem stalowym: 1Kliknij w logo firmy

FONDIS

Fondis - model Lumia to pierwszy na świecie wolnowiszący piecyk ozdobny, produkcji francuskiej - jeden z najlepszych na świecie producentów wkładów i kaset kominkowych. Charakterystyczna cecha to elegancja i estetyka nowoczesnej formy osiągnięta dzięki niewielkim wymiarom oraz fasadzie wykonanej ze szkła (3 szyby) w różnych kolorach i kształtach. Jedyny piecyk, który jak obraz wykorzystuje ścianę jako miejsce docelowe montażu oraz jedyny, którego załadunek rozpala się automatycznie.Nordica - szeroka gama wolnostojących piecy ozdobnych produkcji włoskiej, wśród której odnaleźć można paleniska stylowe jak i o bardzo nowoczesnej stylistyce. La Nordica wybrała dla swoich pieców na drewno obudowy z majoliki - ceramika pokryta nieprzezroczystą polewą ołowiowo - cynową o bogatej kolorystyce. Gwarantują one doskonałą kumulację ciepła. Oferta zawiera również okładzinę z kamienia wulkanicznego lub stali. Większość modeli dostępna w wersji z piekarnikiem. Firma Nordica oferuje również duży wybór kuchni opalanych drewnem.

Jotul - firma ta, to wieloletnia tradycja i doświadczenie - ciepło z Norwegii. Tradycyjna forma połączona z nowoczesnym systemem dopalającym, dbałość o detal i troska o środowisko to charakterystyczne cechy wolnostojących piecyków.

Spartherm - nowoczesne, ozdobne piece kominkowe produkcji niemieckiej. Nowoczesny wygląd, zaskakujący swoją formą przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Piecyki wykonane są przy zastosowaniu stali, kafli oraz szkła jako materiału zewnętrznego.  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «