Piecyk RIKA FOX II

Oferta pieców kominkowych
Piece kominkowe - realizacje TAPIS.PL

Rika 
Strona producenta: www.rika.pl

» Piece « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «
FOX II

Fox II Rikatronic 3 - bestseller teraz z systemem Rikatronic

Fox II należy od początku swego istnienia do najbardziej lubianych piecy kominkowych i zachowuje ciągle nowatorski wygląd. Nowy Fox z systemem Rikatronic3 wyróżnia się przede wszystkim poprzez niezwykłą formę i nadaje piecowi elegancji a każdemu pomieszczeniu szczególnego wyglądu . Ponadto wyposażony został w innowacyjny system Rikatronic3 i umożliwia więcej komfortu podczas ogrzewania.

Komfort w obsłudze już od dawna stoi w firmie RIKA na pierwszym miejscu i tak też nowy piec kominkowy Fox wyposażony został w jedyny w swoim rodzaju system Rikatronic3. Dzięki temu spełnia najwyższe standardy w technologii przyszłości i rozpieszcza klienta przede wszystkim trzema zaletami jeśli chodzi o ogrzewanie: komfortem , sensorycznym sterowaniem dopływu powietrza i automatycznym wskaźnikiem optymalnego momentu dokładania. Oszczędność do 50% mniejszego zużycia drewna w porównaniu z konwencjonalnym piecem kominkowym. Ponadto przyjazność dla środowiska poprzez redukcję emisji do minimum. Panel obsługi Rikatronic3 jest elegancko wkomponowany w design przez co wygląd pieca prezentuje się jak mały klejnot. Rozkoszujcie się Państwo przyjemnym ciepłem , wyglądem i najnowszą techniką tego na nowo zdefiniowanego klasyka.

 

Jeden system - potrójne zalety

Przy ogrzewaniu drewnem często stoi się przed takimi ważnymi pytaniami jak np: kiedy jest optymalny czas na dokładanie do kominka , jak można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania mając piec kominkowy , i jak można ogrzewając drewnem uczynić jeszcze coś dobrego dla środowiska i zredukować zarazem poziom emisji?
RIKA , specjalista od pieców kominkowych i piecyków na pellet , prezentuje na nowo system Rikatronic3 trzeciej generacji. Ten system oferuje optymalną ochronę podczas ogrzewania piecem kominkowym. Komfort , oszczędność i przyjazność dla środowiska to trzy zalety , które sprawiają , że ogrzewanie piecem kominkowym Rikatronic 3 staje się niezastąpione.

Komfort
Rikatronic3 wspomaga wszystkie czynności grzewcze. Od rozpalania do dokładania sterowany sensorycznie Rikatronic3 reguluje potrzebną ilość powietrza w pełni automatycznie. Dodatkowo wskazywany jest optymalny moment dokładania. Rozkoszujcie się Państwo tą szybką nieskomplikowaną drogą prowadzącą do przyjemnego ciepła , ponieważ z Rikatronic3 nie musicie się Państwo o nic martwić.

Oszczędność
Z Rikatronic3 osiągnąć można oszczędność drewna od/do 50% mniejszego zużycia drewna w porównaniu do konwencjonalnych piecy kominkowych w zakładach bez Rikatronic3. To pomaga Państwu zaoszczędzić i daje jednocześnie przyjemne ciepło w pomieszczeniu.

Przyjazny dla środowiska
Piec kominkowy RIKA wyposażony w Rikatronic3 może zaoszczędzić maksimum emisji w porównaniu do sterowania ręcznego. Można w ten sposób z czystym sumieniem cieszyć się przyjemnym uczuciem ciepła jak i pomóc środowisku. Szlachetny wygląd uzupełnia system. Modele RIKA ECO Rikatronic3 , FOX II Rikatronic3 i nowy piec kombi INDUO Rikatronic3 są wyposażone w ten innowacyjny system.
Przekonajcie się Państwo sami o korzyściach pieca na naszej stronie internetowej www.rika.at, ponieważ innowacyjny Rikatronic3 reguluje ogrzewanie w pełni automatycznie.

 

 

Alice 490 L
Dostępne kolory wykończeń

Korpus
 
Black
Metallic
 
Kamień
   
Soapstone
Sandstone
   

 

Wymiary / Waga
Wysokość x Szerokość x Głębokość 1039 x 550 x 495 mm
Waga bez obudowy 143 kg
Waga z okładziną z kamienia 249 kg
Średnica rury odprowadzenia spalin 130 mm
Wymiary paleniska (wysokość x szerokość x głębokość) 34x32x29 cm
Wydajność
Moc znamionowa 8,00 kW
Minimalna moc cieplna 4,00 kW
Możliwości grzewcze 90 - 210
Wymiary montażowe
B: Wysokość osi otworu odprowadzenia spalin 84 cm
D: Odległość osi otworu odprowadzenia spalin od tyłu pieca 14 cm
F: Odległość osi otworu odprowadzenia spalin od boku pieca 28 cm
G: Wysokość osi otworu doprowadzenia powietrza 17 cm
H: Odległość osi otworu doprowadzenia powietrza od boku pieca 28 cm
Średnica otworu doprowadzenia świeżego powietrza 125 mm
Dane dodatkowe
Temperatura spalin 219 °C
Minimalne ciśnienie 12.0 Pa
Wartość CO 535 mg/MJ
Wartość CO (pełne obciążenie) 804 mg/Nm³
Przepływ gazów spalinowych 7,40 g/sec

Pobierz schemat techniczny

Kliknij na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "zapisz element docelowy jako..."

 


  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria Kominków «