Piece żeliwne

Piece kominkowe Piece kominkowe - realizacje TAPIS.PL Piece Lincar
» Piece « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «


(kliknij na obrazek aby uzyskać informacje o danym piecu)
Piece kominkowe  OHM 7

OHM 7

Piece kominkowe  OHL 9

OHL 9

Emaliowany piec żeliwny SOFIA

Bennington

Stylowe piece kominkowe
E-21N
Piec kominkowy Laura

Shelburne
Stylowe piece kominkowe

E-20N
Piece kominkowe ENCORE

ENCORE
Piece kominkowe  DEFIANT

DEFIANT
Piece kominkowe FEDERAL

DUTCHWEST Federal
224C / 264C / 288CStylowe piece żeliwne


Większość piecyków z którymi się spotykamy, wykonana jest w nowoczesnej stylistyce zupełnie nie pasującej do tradycyjnych wnętrz naszych domów. Stylowe piece kominkowe zostały stworzone z myślą o osobach, które pragną stylistycznie cofnąć się w czasie i stworzyć w domu ostoję oraz alternatywę dla pędzącego ciągle do przodu świata. Są gwarancją ciepłej, domowej atmosfery.

(kliknij na obrazek aby uzyskać informacje o danym piecu)

Piece żeliwne
Żeliwne piece

Piec żeliwny

ALTAMURA
LARINO

MODRAGONEPiece żeliwne opalane pelletem


Manchester Pellet - piec opalany peletem

Stylowe piece kominkowe

 

Dane techniczne
Sprawność (%)
88,0
Moc maksymalna (kW)
13,6
Sposób podłączenia
tylny
Waga (kg)
147
Gwarancja
2 lataPiec jest dostępny w kolorach: brązowy i grafitowy

 

     Więcej informacji »

 


Piece żeliwne opalane gazem

(kliknij na obrazek aby uzyskać informacje o danym piecu)
Piece kominkowe gazowe
Piece żeliwne opalane gazem
LEONARDO
ALVARO

"Kozy" to wysoce eleganckie i ekonomiczne urządzenia kominkowe.

Słowo "koza" od dawna przypomina nam małe piecyki wolnostojące, które służyły do dogrzewania mieszkań i budynków naszych dziadków. W większości były to urządzenia o niezbyt wyrafinowanej estetyce i niewygodne w użytkowaniu. Często służyły do gotowania potraw. Właściwości grzewcze takich piecyków jednocześnie nie kreowały na ich temat pozytywnych opinii: mała moc nominalna, niedługi czas palenia itp.


Wiele firm branży grzewczej i kominkowej od wielu lat prowadzi prace mające na celu ciągłe podnoszenie walorów użytkowych "kóz", odcinając się w taki sposób od opinii, jaką dawniej niosła ze sobą "koza".

Obecnie w wielu państwach możemy ponownie spotkać wolnostojące piece w nowo budowanych budynkach i mieszkaniach. Poza funkcją schludnie estetyczną, "kozy" są niezwykle popularnym źródłem ogrzewania.


Wolnostojące piece kominkowe posiadają konstrukcję podobną do wkładów kominkowych, z jedną podstawową różnicą - nie potrzebują żadnej dodatkowej obudowy, co posiada wysoki wpływ na obniżenie kosztów całej instalacji. W większości istnieją zamknięte, szczelne paleniska, wyposażone w ładną obudowę. Materiałami stosowanymi do konstrukcji pieców są żeliwo lub stal. Na wybór materiału konstrukcyjnego, oprócz walorów grzewczych, ma wpływ także wygląd pieca: żeliwo umożliwia uzyskiwanie wysoce niezwykłych, delikatnych kształtów, nadając piecom elegancki i niezwykle stylowy wygląd; z drugiej strony stal umożliwia uzyskiwanie prostych i nowomodnych konstrukcji.

Generalnie piece stalowe posiadają mniejsze wymiary od pieców żeliwnych, a tym samym i nieco gorsze parametry grzewcze. Piece stalowe to w większości urządzenia mające pełnić funkcję dekoracyjną.


Większość piecyków wolnostojących to urządzenia przystosowane do spalania drewna. Niektóre typy pieców są przystosowane do jednoczesnego spalania węgla kamiennego. Podobnie jest w przypadku obudów kominkowych drewno powinno być liściaste, o niskiej wilgotności (maks. 20%).

Gdy w piecu spalane jest drewno (niektóre typy pieców przystosowane są jednocześnie do spalania węgla kamiennego), korpus "kozy" rozgrzewając się, oddaje gorąco bezpośrednio na pomieszczenie. Ciepło oddawane poprzez piecyk stwarza w budynku wysoce miłą, niepowtarzalną atmosferę, szczególnie w długie jesienno-zimowe wieczory.


Parametry techniczne pieców

Według wielu, najważniejszym kryterium wyboru pieca bywa jego moc nominalna. Nieprzemyślana decyzja w tej kwestii może później spowodować, iż nigdy w pomieszczeniu nie osiągniemy żądanej temperatury lub również pomimo pracy na zredukowanej mocy, temperatura w pomieszczeniu będzie za wysoka.


Komfort użytkowania

W "kozach", jakie pamiętamy z dawnych czasów, jedynym sposobem, jaki pozwalał na regulację mocy grzewczej była ilość opału. Następnie w piecach zaczęto instalować szybry, którymi można było regulować siłę ciągu kominowego. Nieco nowszym rozwiązaniem było wprowadzenie regulatorów wlotu powietrza do spalania.
W najbardziej nowomodnych "kozach" moc pieca sterowana bywa poprzez termostat, jaki sam reguluje przekrój wlotu powietrza do spalania w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Można, więc stwierdzić, iż piece wolnostojące zostały "zautomatyzowane".  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «