Zalety sauny infrared
Sauny infrared - realizacje TAPIS.PL Domki drewniane Sauny infrared
» Sauny « » Baseny « » Wanny SPA « » Aktualności « » Promocje « » Kontakt «

Co to jest sauna infrared?

Kabiny z systemem głębokiego wnikania ciepła Infrared powstały dzięki wieloletniej pracy naukowców z całego świata nad leczniczym wpływem promieni podczerwonych na organizm ludzki. Z kabin Infrared może korzystać każdy, bez względu na wiek i kondycje fizyczną, nawet i codziennie. Stosunkowo małe gabaryty, niskie zużycie energii i fakt, iż w kabinach Ifrared nie wytwarza się wilgoć, sprawiają, że kabiny można montować w mieszkaniach, klubach sportowych, studiach kosmetycznych, w hotelach i pensjonatach, bez jakichkolwiek ograniczeń.

Sauna infrared to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza, gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni. Badania medyczne wykazały niezwykłe rezultaty zdrowotnego działania promieniowania cieplnego. System powoduje, że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężki, kwasy i związki toksyczne. Szybszy powrót do zdrowia, lepsze krążenie krwi, skóra bardziej jędrna i zdrowa, spadek wagi, lepsza sprawność fizyczna - sauna na podczerwień może zapewnić to przy znacznie niższym koszcie niż inne metody.

Interesującym rozwiązaniem są kwarcowe promienniki Dr Fischer Vitae o zakresie fali IR-A , IR-B oraz IR-C (1,4-10ľm). Promienniki te i ich zalety w prównaniu do promienników ceramicznych czy magnezowych szczegłówo opisujemy w naszych Aktualnościach: Promienniki kwarcowe Dr Fischer Vitae w saunie infrared.

Foto: Sauna Infrared z kwarcowymi promiennikami podczerwieni Dr Fisher Vitae.

 

Sauna na promienie podczerwone to sauna bez pary, gorącego powietrza i związanych z tym trudności w oddychaniu. Promienie podczerwone to po prostu promieniowanie cieplne, które penetruje skórę do głębokości ponad czterech centymetrów i jest z łatwością wchłaniane przez ciało. Sauna na podczerwień jest doskonałym substytutem sauny tradycyjnej. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna,czysta i zdrowa skóra. Działanie oczyszczające sauny na podczerwień jest podobne do sauny tradycyjnej. Idea piękna płynącego z wnętrza jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż to właśnie nowa, piękna i zdrowa skóra zastępuje starą,złuszczającą się skórę i zatrutą toksynami.
W trakcie korzystania z sauny na promienie podczerwone ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra czerwienieje, co oznacza,że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować w wystarczających ilościach. Proces ten powoduje również usunięcie z organizmu dużych ilości toksyn, które nie zalegają w głębszych warstwach skóry. Wolna od toksyn,zdrowa skóra lepiej się opala i wolniej starzeje.
Najlepsze takie efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu - najlepiej raz czy dwa razy w tygodniu.
Regularne wizyty w takiej saunie mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitu.
Cellulit to podobna do żelu substancja składająca się z tłuszczu, wody i zbędnych resztek, lokująca się w fałdach pod skórą. Sauna na podczerwień, powodując intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się części tych niechcianych "śmieci" z organizmu.

Czym jest ciepło wytwarzane przez promienie podczerwone?
Energia cieplna powstała przy udziale promieni podczerwonych nie ma nic wspólnego ze szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym czy atomowym. Podczerwień to drugi, przeciwny ultrafioletu biegun widma.
Słońce emituje znaczną część energii właśnie w podczerwonej części widma. Promienie te ogrzewają wszystkie obiekty (np. ciało) bezpośrednio, bez konieczności ogrzewania powietrza pomiędzy źródłem promieniowania a samym obiektem. W związku z tym temperatura pracy sauny na podczerwień może być niższa (40-60 stopni C a nie 60-90 °ni C) niż tradycyjnej sauny. Jest przez to dużo bezpieczniejsza dla dzieci oraz osób mających problemy z sercem i nadciśnieniem. Nie bez znaczenia jest fakt, że przy niższej temperaturze znacznie wydłuża się czas,jaki można spędzić w kabinie podczas jednego seansu.

O bezpieczeństwie użytkowania świadczy też to, że kabiny podczerwone emitują ciepło bardzo podobne do energii cieplnej pochodzącej ze słońca, a także tej, którą produkuje nasze ciało, spalając substancje energetyczne w celu utrzymania odpowiedniej temperatury. Poddane działaniu promieni podczerwonych tkanki wchłaniają je, co powoduje znaczny wzrost możliwości zarówno regeneracyjnych, jak i leczniczych. Nie ma przy tym niebezpieczeństwa zbytniego napromieniowania,gdyż kiedy zostanie osiągnięty zadowalający poziom nasycenie, reszta promieni przenika przez tkanki bez żadnych niepożądanych skutków.

Zastosowanie w lecznictwie
Na szerszą skalę promienie podczerwone zaczęto wykorzystywać (najpierw do celów medycznych). Najbardziej znanym zastosowaniem medycznym jest między innymi leczenie bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia w obrębie skóry. Z powodzeniem stosuje się promieniowanie podczerwone także w leczeniu wielu innych dolegliwości, np. bólów związanych z dyskopatią, złamaniami, zbyt intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi, menstruacją. Wykorzystuję się również taką saunę w celu łagodzenia kurczy i napięć mięśniowych, szoku pourazowego.

Regularne korzystanie z sauny może mieć taki sam wpływ na układ sercowo-naczyniowy i spalanie kalorii, co systematyczne ćwiczenia fizyczne. Wraz z rozgrzewaniem się ciała powiększa się nie tylko pojemność serca, ale i wzrasta tętno. Jest to więc sposób osiągnięcia rezultatu, który można uzyskać dzięki ćwiczeniom fizycznym, korzystnym dla układu krążenia-bieganiu, jeździe na rowerze, wioślarstwie itp. Podczas seansu, kiedy działaniu promieni podczerwonych poddane jest całe ciało, przepływ krwi na minutę może wzrosnąć nawet dwukrotnie.
Sauna powoduje intensywne pocenie się, a przy wyprodukowaniu jednego grama potu organizm spala 0,586 kcal. W związku z głęboką penetracją promieni podczerwonych, w saunie na podczerwień można wypocić od dwóch do trzech razy więcej niż ma to miejsce w przypadku sauny konwencjonalnej. Wnioski płynące z powyższych obliczeń wskazują,że sauny na promienie podczerwone mogą odgrywać ważną rolę w pracy układu sercowo-naczyniowego i utracie wagi, nie poprzez utratę wypoconego płynu, ale przez spalanie kalorii.
Promienie podczerwone są stosowane na szeroką skalę dla celów medycznych jako środek relaksacyjny i antystresowy. Całe napięcie i stres mogą rozpłynąć się w delikatnym cieple już w trakcie jednej sesji.
Z tego sposobu relaksu można,korzystać do woli, w każdym momencie, kiedy ma się ochotę na chwilę rozluźnienia.

 

Zalety sauny infrared

  •  ZWALCZANIE CELLULITU - Poprzez ogrzanie, z ciała uwalniają się niepożądane nadwyżki tłuszczu,  związków toksycznych, będących przyczyną tworzenia się cellulitu.
  •  UZYSKANIE PIĘKNEJ I ZDROWEJ CERY - działanie promieni podczerwonych przyczynia się do oczyszczania  skóry, a także do jej lepszego ukrwienia.
  •  TRENING BEZ WYSIŁKU - system umożliwia utrzymanie dobrej kondycji ciała i muskulatury.
  •  MASAŻ - wpływ promieni podczerwonych na mięśnie powoduje zmniejszenie napięcia i ich regenerację
  •  PODNIESIENIE WYDAJNOŚCI UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO - ciepło promieniowania ogrzewa głęboko  tkanki mięśni i organy wewnętrzne, przez co zwiększa się częstotliwość akcji serca
  •  ŁAGODZI BÓŁ - w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego
  •  WSPOMAGA LECZENIE WIELU CHORÓB - skóry, mięśni, rwy kulszowej,reumatyzmu i artretyzmu 
  •  ROZGRZEWKA DLA SPORTOWCÓW - skorzystanie z systemu pozwala na rozgrzanie mięśni i przygotowanie  organizmu do wysiłku
  •  USUWA STRES - dzięki komfortowym warunkom panującym wewnątrz kabiny szybciej pozbywamy się  napięcia i stresu. Działa antydepresyjnie.
  •  KABINA DLA KAŻDEGO - z kabiny może korzystać każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Zobacz także: Nasza oferta saun infrared »

 


  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria kominków «