Strefa Wellness

Sauny Fotele ceramiczne Wanny SPA
» Łaźnie parowe « » Sauny « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

STREFA WELLNESS

Wykonywane przez naszą firmę Strefy Wellness pozwalają Państwu uciec od codziennego zgiełku i hałasu... , odprężyć się w wannie SPA z systemem hydromasażu... , zrelaksować łaźni parowej czy wyciszyć w saunie (suchej, parowej lub infrared). Kiedyś były domeną hoteli i obiektów SPA, dziś coraz częściej budowane są w obiektach prywatnych.

Strefa Wellness

Foto: Strefa Wellness z łaźnią parową, sauną suchą, wiadrem bosmana, kabiną prysznicową i wanną SPA (jacuzzi).

 

Strefa Wellness

Foto: Strefa Wellness z łaźnią parową, sauną suchą, fontanną lodową i rajską drogą. W tylnej części strefa relaksu.

 

Aranżacja strefy wellness

Foto: Prezentowana na zdjęciu strefa wellness zawiera wannę spa, saunę fińską (suchą), wannę schładzającą po saunie, misy Kneippa, natrysk oraz łaźnię parową.

 

Sypilniana strefa wellness

Foto: Prezentowana na zdjęciu strefa wellness umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni z zawiera wannę, saunę fińską (suchą), toaletę oraz natrysk.

 

Strefa Wellness

Foto: Kompaktowa strefa Wellness z sauną suchą i łaźnią parową. Na pierwszym planie strefa relaksu z dwiema wygodnymi leżankami SPA.

 

Strefa Wellness

Foto: Strefa schładzająca przy łaźni parowej Modern wyposażona w Natrysk wrażeń, Fontannę lodową, oraz tradycyjny prysznic ze słuchawką.

 

 

Strefa mokra jest to część Strefy Wellness, w której możemy schłodzić się po seansie w saunie czy łaźni parowej. Może ona zawierać prysznic, balię schładzającą, wiadro bosmańskie, a nawet fontannę lodową.

Lodowa fontanna Strefa  mokra
Foto: Fontanna lodowa przeznaczona do schładzania ciała po
seansie w łaźni parowej.
Foto: Strefa mokra z prysznicem,
balią drewnianą i wiadrem bosmańskim.
Wybrane projekty Stref WellnessZobacz także » Centrum SPA » - funkcjonalne połączenie łaźni parowej, kabiny prysznicowej i sauny.

Centrum SPA


Poniżej prezentujemy przykładowe wyposażenie wykonywanych Stref Wellness.

Wszystkie te produkty znajdują się w ofercie firmy TAPIS.PLWYPOSAŻENIE STREF WELLNESS


Sauna MODERN SAUNA

Sauna jest nieodzowną częścią każdej strefy wellness.

Jej pozytywny wpływ na organizm ludzki jest znany od dawna. Korzystanie z sauny, powoduje nie tylko zapewnienie lepszego samopoczucia, ale też również zmuszenie organizmu do uruchomienia wielu funkcji, które mają zbawienny wpływ na zdrowie.

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów saun, z których najważniejszymi są sauna fińska, parowa i infrared.

Saunę infrared możemy połączyć w jednej kabinie z sauną fińską jak i sauną mokrą. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość doboru rodzaju kąpieli saunowej do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zazwyczaj kobiety i dzieci preferują delikatniejszą saunę infrared, natomiast mężczyźni częściej wybierają saunę fińską lub mokrą.

Budujemy sauny z tradycyjnych paneli drewnianych oraz w najnowszej technologii MODERN.

Więcej informacji o saunach »

Foto: Sauna MODERN w wersji bezprogowej z wyprofilowaną leżanką.

 


Kabina MODERN

ŁAŹNIA PAROWA

W łaźni parowej (nie mylić z sauną parową) panuje temperatura w zakresie od 45° do 65°C oraz wysoka wilgotność powietrza, która dochodzi nawet do 100%.

W odróżnieniu od sauny, łaźnia parowa nie posiada żadnych przeciwwskazań odnośnie intensywności jej użytkowania – możemy zażywać kąpieli nawet codziennie. Łaźnia parowa jest przeznaczona dla osób, które źle znoszą gorące i suche seanse saunowe. Panujące w łaźni warunki umożliwiają o wiele dłuższe korzystanie z jej walorów zdrowotnych, niż ma to miejsce w saunach tradycyjnych. Jednorazowy seans w łaźni parowej może trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Pomieszczenie łaźni jest w całości (czyli ściany, sufit, podłoga oraz ławki) wykonane jest z materiałów odpornych na działanie powietrza o dużej wilgotności.

Każda z wykonywanych przez nas łaźni parowych może zostać wyposażona m.in. w sufitowe oświetlenie światłowodowe, aromaterapię, generator aerozoli solankowych czy system audio bluetooth.

Preferujemy łaźnie parowe o lekkiej konstrukcji (zobacz: łaźnie parowe MODERN »), wykonane ze szkła hartowanego lub płyt mineralno-akrylowych.

Foto: Łaźnia parowa MODERN wykonana z płyt mineralno-akrylowych.WANNA SPA


Kąpiel w wannie SPA to wyciszenie i odpoczynek na najwyższym poziomie. Jest to także doskonały sposób na poprawę kondycji zdrowotnej bowiem czas spędzony w jacuzzi doskonale redukuje stres i odpręża, korzystnie wpływa na krążenie krwi, wygrzewa stawy, rozluźnia mięśnie, poprawia kondycję skóry i przyspiesza metabolizm.

Wanna SPA zapewnia prawdziwe odprężenie i głęboki relaks. Jest to doskonały sposób spędzenia wolnego czasu i wypoczynku zarówno w pojedynkę, w parze, jak również w gronie rodziny, czy przyjaciół.

Zobacz wanny COAST SPA nr. 1 na świecie »

 

 

PRYSZNIC WRAŻEŃ

Działanie natrysków umożliwia sterowanie natryskiem ciepłej i zimnej wody, dozowaniem aromatu, pojawiają się efekty świetlne i dźwiękowe. Modułowa budowa umożliwia dostosowanie rozwiązań do konkretnych potrzeb. Parametry programów są odpowiednio regulowane. Pompy dozujące umożliwiają precyzyjne dawkowanie substancji zapachowych, a niski poziom hałasu jest uzyskiwany dzięki precyzyjnie działającym dyszom i zaworom. W zestawie znajduje się: deszczownica, pompy zapachów, sterowniki przyciskowe, lampy LED oraz głośnik.

Niebieski

Zestaw z okrągłym panelem sufitowym

Przykładowy zestaw programów:

Program 1 - "Śpiew ptaków"
Po uruchomieniu programu przyciskiem oświetlenie prysznica zmienia kolor z białego na czerwony. Ciepły tropikalny deszcz pada na użytkownika prysznica grubymi miękkimi kroplami. Owocowy zapach wypełnia powietrze. Słychać śpiew ptaków. Na zakończenie
programu oświetlenie zmienia się z powrotem na kolor biały, tropikalny deszcz i muzyka są wyłączane.

Program 2 - "Szum fal"
Po uruchomieniu programu przyciskiem oświetlenie prysznica zmienia kolor z białego na niebieski. Zimna odświeżająca mgła zaczyna być rozpylana. W oddali można usłyszeć szum morskich fal. Na zakończenie programu oświetlenie zmienia się z powrotem na kolor biały, mgła i muzyka są wyłączane.

Program 3 - "Tropikalny deszcz"
Po uruchomieniu programu natryskiwana jest zimna mgła i oświetlenie zmienia się na kolor niebieski. W oddali można usłyszeć szum morskich fal. Następnie z coraz większą intensywnością pada dużymi kroplami ciepły tropikalny deszcz razem z mgłą. Owocowy zapach wypełnia powietrze. Oświetlenie prysznica zmienia kolor na czerwono-zielony. Program kończy się zimną mgłą i niebieskim światłem. Po zakończeniu programu oświetlenie zmienia się z powrotem na kolor biały, mgła i muzyka są wyłączane.NiebieskiNiebieski

Prysznic wrażeń - zestaw z wodospadem

Przykładowy cykl programów:

Program 1: "Tropikalny deszcz z zapachem"
Po naciśnięciu przycisku, oświetlenie prysznica zmienia kolor z białego na czerwony. Ciepły tropikalny deszcz pada na użytkownika prysznica grubymi, miękkimi kroplami. Owocowy zapach wypełnia pomieszczenie. W oddali słychać szum morskich fal. Po zakończeniu programu oświetlenie zmienia się z powrotem na kolor biały, tropikalny deszcz z aromatem i muzyka są wyłączane.

Program 2: "Mglisty prysznic"
Po naciśnięciu przycisku, oświetlenie prysznica zmienia kolor z białego na niebieski. Zimna odświeżająca mgła zaczyna być rozpylana. W oddali słychać szum morza. Po zakończeniu programu oświetlenie zmienia się z powrotem na kolor biały, mgła i muzyka są wyłączane.

Program 3: "Wodospad"
Po naciśnięciu przycisku, oświetlenie prysznica zmienia kolor z białego na zielony. Dwa ciepłe wodospady (1 x pełny / 1 x częściowy strumień) masują użytkownika prysznica. Słychać falujący potok górski. Po zakończeniu programu oświetlenie z powrotem zmienia kolor na biały, wodospady i muzyka są wyłączane.

Program 4: "Karaibski sztorm"
Program rozpoczyna się od ciepłego wodospadu i zielonego oświetlenia. Słychać falujący potok górski. Następnie, pada ciepły tropikalny deszcz, dużymi, gładkimi kroplami zwiększając intensywność (ilość wody), równocześnie działają razem wodospady. Owocowy, przyjemny aromat czuć w powietrzu. Słychać odgłos nadchodzącej burzy i widać błyski światła. W ostatnim kroku programu burza się kończy. Deszcz tropikalny zatrzymuje się, a zimna mgła jest rozpylana wraz z ciepłymi wodospadami. Oświetlenie pod prysznicem zmienia się na niebiesko-zielony kolor i znów słychać górski potok. Po zakończeniu programu oświetlenie zmienia się z powrotem na biały, mgła, wodospady i dźwięk są wyłączane.WIADRO BOSMANA

Wiadro bosmanaWiadro bosmana to wiadro prysznicowe wykonane z drewna olchowego, które jest przeznaczone do szybkiego schładzania organizmu po pobycie w saunie lub w łaźni parowej. Przechylając wiadro wylewamy na siebie jednorazowo ok. 15 litrów zimnej wody. Silny strumień działa pobudzająco i orzeźwiająco zapewniając niecodzienne doznania.

Oprócz elementów drewnianych zawiera: uchwyt mocujący, wykończenia ze stali nierdzewnej, dźwignię do przechylania wiadra wyposażoną w sznurek oraz mechanizm do automatycznego napełniania wodą. Elementy metalowe, służące do przekręcenia wiadra wykonano ze stali nierdzewnej o bardzo dobrej jakości. Wiadro montujemy na ścianie lub na suficie w mokrej części Strefy Wellness na wysokości około 250 cm. Zalecamy w miejscu montażu zastosować zawór. Głębokość miejsca prysznicowego powinna wynosić minimum 1,5 metra.

Orientacyjne wymiary : wysokość: 30 cm, średnica górna: 42 cm, średnica dolna: 34 cm, waga: 9 kg.

 

 

MISA KNEIPPA

Gorąca i zimna kąpiel dla stóp jest od lat uznaną formą terapii. Naprzemienna zimna i ciepła kąpiel stóp zmniejsza napięcie i korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

Misa Kneippa może być używana do korzystania z ciepłych lub zimnych kąpieli stóp. Po automatycznym napełnieniu misy rozpoczyna się powietrzny masaż stóp, który przyjemnie stymuluje ich strefy refleksyjne. Ze względu na zintegrowaną dezynfekcję, system jest higieniczny i może być bezpiecznie stosowany w kolejności przez kilka osób.

Podstawy wykonane z ceramiki zostały zaprojektowane specjalnie dla bąbelkowego masażu stóp i są dostępne w wersji okrągłej lub kwadratowej. Misy są odlane z jednego kawałka ceramiki i są szkliwione wewnątrz i na zewnątrz.

Niebieski

 

Pojedyncza misa Kneippa

OPIS DZIAŁANIA
Sekwencję programu uruchamia się za pomocą przycisku. Kąpiący się może wybrać między zimnym lub ciepłym zabiegiem. Po naciśnięciu przycisku rozpoczyna się napełnianie basenu. Przy określonym poziomie wody napełnianie zatrzymuje się. Automatycznie rozpoczyna się masaż bąbelkowy, który trwa do końca ustawionego czasu. Potem masaż powietrzny się wyłącza. Po upływie regulowanego czasu seansu, misa automatycznie opróżnia się. W czasie przebywania możliwe jest ponowne uruchomienie masażu powietrznego bez spuszczania wody. Dezynfekcja jest dozowana podczas procesu napełniania misy, co chroni cały system i stopy użytkownika.Podwójna misa Kneippa

OPIS DZIAŁANIA
Sekwencję programu uruchamia się za pomocą przycisku. Kąpiący się może wybrać między zimnym lub ciepłym zabiegiem. Po naciśnięciu przycisku rozpoczyna się napełnianie misy. Przy określonym poziomie wody napełnianie zatrzymuje się. Automatycznie rozpoczyna się masaż bąbelkowy, który trwa do końca ustawionego czasu. Potem masaż powietrzny się wyłącza. Po upływie regulowanego czasu seansu, misa automatycznie opróżnia się. W czasie przebywania możliwe jest ponowne uruchomienie masażu powietrznego bez spuszczania wody. Dezynfekcja jest dozowana podczas procesu napełniania misy, co chroni cały system i stopy użytkownika. Obie misy można obsługiwać niezależnie.
WANIENKI DO MOCZENIA STÓP

Brodzik wykonany z wysokiej jakości akrylu sanitarnego/ceramiki w przyjemny sposób ogrzewa stopy przed i po saunowaniu. Jeśli chcemy, aby nasz pobyt w saunie był bardziej efektywny, a pocenie intensywniejsze wskazane jest wcześniejsze ogrzanie stóp. Rozszerzają się wówczas naczynia krwionośne, co wspomaga proces pocenia. Również w fazie odpoczynku po schłodzeniu ciała ciepła kąpiel stóp pobudza naczynia włoskowate w stopach, co poprawia krążenie krwi.

Foto: Misy Kneippa do moczenia stóp przed i po wizycie w saunie. Ławka profilowana wykończona ciemną mozaiką.

Foto: Strefa relaksacyjna z misą Kneippa do kąpieli stóp z podwójnym brodzikiem. Siedzisko wyłożone mozaiką.FONTANNA LODOWA

Po seansie w saunie lub łaźni parowej możemy się delikatnie schłodzić płatkami lodu. W tym celu należy nabrać w dłonie garść płatków lodu i delikatnie wcierać je w rozgrzane ciało. Jest to przyjemniejsze od zanurzania się całym ciałem w lodowatej wodzie w balii po saunie, czy szybkim schłodzeniu ciała wiadrem bosmańskim. Lód, potarty na skórze ma silne działanie pobudzające, które pomaga przywrócić mikrokrążenie.

Fontanna lodowa w prostej formie Fontanna i misa kamienna

 

Płatki lodu zsypują się do szklanej misy, z której możemy pocierać nimi ciało.

Korzystanie z fontanny lodowej

Foto: Schładzanie ciała płatkami lodu jest przyjemniejsze niż zanurzanie się w lodowatej wodzie w balii, czy szybkim schładzaniu wiadrem bosmańskim.

 

 

RAJSKA DROGA

Rajska Droga to genialne połączenie czterech różnych pryszniców zamkniętych szklaną ścianą. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, Rajska Droga jest skonfigurowana jako dwukierunkowa ścieżka, którą można rozpocząć od gorącego do zimnego lub od zimnego do gorącego. Wybierając jeden z dwóch przycisków na początku ścieżki, w ciągu kilku sekund strumienie natryskowe automatycznie zmieniają 4 różne prysznice (według temperatury, koloru i intensywności) otaczając osobę wyjątkowym w swoim rodzaju "płaszczem". Tropikalny deszcz, zimny deszcz, letnia burza i zimna mgła łączą się i uzupełniają, zapewniając przyjemne i relaksujące wrażenia zmysłowe.

Niebieski Czerwony
Zielony Żółty

Każdy prysznic ma błyszczącą głowicę prysznicową ze stali nierdzewnej. Całkowity czas trwania programu uruchomionego przez podwójny włącznik trwa 90 sekund.

 

 

BALIE I WANNY SCHŁADZAJĄCE

Do schładzania ciała po seansie w saunie oferujemy ekskluzywne wanny schładzające wykonane z polimeru odpornego na promieniowanie UV oraz funkcjonalne balie drewniane z wkładem akrylowym.

Pełną ofertę urządzeń schładzających po saunie znajdziesz tutaj »

Produkty te powstały w celu szybkiego i dokładnego ochładzania ciała po wyjściu z sauny lub łaźni parowej. Ich wielkość umożliwia całkowite zanurzenie się w zimnej wodzie, co świetnie hartuje organizm po saunie. Drabinka lub drewniane schodki ułatwiają wejście i wyjście.
Wanna do schładzaniaBalia po saunie

 

 


STREFA RELAKSACYJNA

Strefa relaksacyjna pozwala nam na odpoczynek i wyciszenie po wyczerpującym seansie w saunie czy łaźni parowej. Często jest ona wyposażona w mur czy ścianę solną wykonaną z cegły z soli himalajskiej. Posiada ona tę zaletę, iż odtwarza efekty morskiego klimatu, pozwalając na uwolnienie jej korzystnych właściwości.

Przykładowe realizacje stref relaksu

Foto: Strefa relaksu z murem solnym z miejscem na cztery leżanki SPA. Z lewej strony znajduje się fontanna lodowa do schładzania ciała po saunowaniu.

 

Foto: Designerskie leżanki ceramiczne w przybasenowej strefie relaksu. Funkcja podgrzewania do 34°C

 

Foto: Ceramiczna leżanka SPA umieszczona w pokoju kąpielowo-relaksacyjnym. Funkcja podgrzewania do 34°C

 

  

   

Foto: Ekskluzywne leżanki marmurowe z regulacją położenia i funkcją podgrzewania infrared - 41°C.

Zobacz naszą ofertę ekskluzywnych leżanek SPA »
  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Sauny Galeria « » Baseny Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Kominki Galeria « » Grille Galeria «