Strefa Wellness

Sauny Fotele ceramiczne Wanny SPA
» Łaźnie parowe « » Sauny « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

STREFA WELLNESS

Wykonywane przez naszą firmę Strefy Wellness pozwalają Państwu uciec od codziennego zgiełku i hałasu... odprężyć się w wannie SPA z systemem hydromasaży... zrelaksować łaźni parowej czy wyciszyć w saunie (suchej, parowej lub infrared). Kiedyś były domeną hoteli i obiektów SPA, dziś coraz częściej budowane są w obiektach prywatnych.

Strefa Wellness

Foto: Strefa Wellness z łaźnią parową, sauną suchą, wiadrem bosmana, kabiną prysznicową i wanną SPA (jacuzzi).

 

Strefa Wellness

Foto: Strefa Wellness z łaźnią parową, sauną suchą, fontanną lodową i rajską drogą. W tylnej części strefa relaksu.

 

Strefa Wellness

Foto: Kompaktowa strefa Wellness z sauną suchą i łaźnią parową. Na pierwszym planie strefa relaksu z dwiema wygodnymi leżankami SPA.

 

Strefa mokra jest to część Strefy Wellness, w której możemy schłodzić się po seansie w saunie czy łaźni parowej. Może ona zawierać prysznic, balię schładzającą, wiadro bosmańskie, a nawet fontannę lodową.

Lodowa fontanna Strefa  mokra
Foto: Fontanna lodowa przeznaczona do schładzania ciała po
seansie w łaźni parowej.
Foto: Strefa mokra z prysznicem,
balią drewnianą i wiadrem bosmańskim.


Zobacz także » Centrum SPA » - funkcjonalne połączenie łaźni parowej, kabiny prysznicowej i sauny.

Centrum SPAPoniżej prezentujemy przykładowe wyposażenie wykonywanych Stref Wellness.
Wszystkie te produkty znajdują się w ofercie firmy TAPIS.PL

WYPOSAŻENIE STREF WELLNESS


Sauna MODERN SAUNA

Sauna jest nieodzowną częścią każdej strefy wellness.

Jej pozytywny wpływ na organizm ludzki jest znany od dawna. Korzystanie z sauny, powoduje nie tylko zapewnienie lepszego samopoczucia, ale też również zmuszenie organizmu do uruchomienia wielu funkcji, które mają zbawienny wpływ na zdrowie.

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów saun, z których najważniejszymi są sauna fińska, parowa i infrared.

Saunę infrared możemy połączyć w jednej kabinie z sauną fińską jak i sauną mokrą. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość doboru rodzaju kąpieli saunowej do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zazwyczaj kobiety i dzieci preferują delikatniejszą saunę infrared, natomiast mężczyźni częściej wybierają saunę fińską lub mokrą.

Budujemy sauny z tradycyjnych paneli drewnianych oraz w najnowszej technologii MODERN.

Więcej informacji o saunach »

Foto: Sauna MODERN w wersji bezprogowej z wyprofilowaną leżanką.

 


Kabina MODERN

ŁAŹNIA PAROWA

W łaźni parowej (nie mylić z sauną parową) panuje temperatura w zakresie od 45° do 65°C oraz wysoka wilgotność powietrza, która dochodzi nawet do 100%.

W odróżnieniu od sauny, łaźnia parowa nie posiada żadnych przeciwwskazań odnośnie intensywności jej użytkowania – możemy zażywać kąpieli nawet codziennie. Łaźnia parowa jest przeznaczona dla osób, które źle znoszą gorące i suche seanse saunowe.

Panujące w łaźni warunki umożliwiają o wiele dłuższe korzystanie z jej walorów zdrowotnych, niż ma to miejsce w saunach tradycyjnych. Jednorazowy seans w łaźni parowej może trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Pomieszczenie łaźni jest w całości (czyli ściany, sufit, podłoga oraz ławki) wykonane jest z materiałów odpornych na działanie powietrza o dużej wilgotności.

Preferujemy łaźnie parowe o lekkiej konstrukcji (zobacz: łaźnie parowe MODERN »), wykonane ze szkła hartowanego lub płyt mineralno-akrylowych.

Foto: Łaźnia parowa MODERN wykonana z płyt mineralno-akrylowych.WANNA SPA


Kąpiel w wannie SPA to wyciszenie i odpoczynek na najwyższym poziomie. Jest to także doskonały sposób na poprawę kondycji zdrowotnej bowiem czas spędzony w jacuzzi doskonale redukuje stres i odpręża, korzystnie wpływa na krążenie krwi, wygrzewa stawy, rozluźnia mięśnie, poprawia kondycję skóry i przyspiesza metabolizm.

Wanna SPA zapewnia prawdziwe odprężenie i głęboki relaks. Jest to doskonały sposób spędzenia wolnego czasu i wypoczynku zarówno w pojedynkę, w parze, jak również w gronie rodziny, czy przyjaciół.

Zobacz wanny SPA nr. 1 na świecie »

 

RAJSKA DROGA

Rajska Droga to genialne połączenie czterech różnych pryszniców zamkniętych szklaną ścianą. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, Rajska Droga jest skonfigurowana jako dwukierunkowa ścieżka, którą można rozpocząć od gorącego do zimnego lub od zimnego do gorącego. Wybierając jeden z dwóch przycisków na początku ścieżki, w ciągu kilku sekund strumienie natryskowe automatycznie zmieniają 4 różne prysznice (według temperatury, koloru i intensywności) otaczając osobę wyjątkowym w swoim rodzaju "płaszczem". Tropikalny deszcz, zimny deszcz, letnia burza i zimna mgła łączą się i uzupełniają, zapewniając przyjemne i relaksujące wrażenia zmysłowe.

Niebieski Czerwony
Zielony Żółty

Każdy prysznic ma błyszczącą głowicę prysznicową ze stali nierdzewnej. Całkowity czas trwania programu uruchomionego przez podwójny włącznik trwa 90 sekund.

 

FONTANNA LODOWA

Po seansie w saunie lub łaźni parowej możemy się delikatnie schłodzić płatkami lodu. W tym celu należy nabrać w dłonie garść płatków lodu i delikatnie wcierać je w rozgrzane ciało. Jest to przyjemniejsze od zanurzania się całym ciałem w lodowatej wodzie w balii po saunie, czy szybkim schłodzeniu ciała wiadrem bosmańskim. Lód, potarty na skórze ma silne działanie pobudzające, które pomaga przywrócić mikrokrążenie.

Fontanna lodowa w prostej formie Fontanna i misa kamienna

 

Płatki lodu zsypują się do szklanej misy, z której możemy pocierać nimi ciało.

Korzystanie z fontanny lodowej

Foto: Schładzanie ciała płatkami lodu jest przyjemniejsze niż zanurzanie się w lodowatej wodzie w balii, czy szybkim schładzaniu wiadrem bosmańskim.

 

BALIE I WANNY SCHŁADZAJĄCE

Do schładzania ciała po seansie w saunie oferujemy ekskluzywne wanny schładzające wykonane z polimeru odpornego na promieniowanie UV oraz funkcjonalne balie drewniane z wkładem akrylowym.

Pełną ofertę urządzeń schładzających po saunie znajdziesz tutaj »

Produkty te powstały w celu szybkiego i dokładnego ochładzania ciała po wyjściu z sauny lub łaźni parowej. Ich wielkość umożliwia całkowite zanurzenie się w zimnej wodzie, co świetnie hartuje organizm po saunie. Drabinka lub drewniane schodki ułatwiają wejście i wyjście.
Wanna do schładzaniaBalia po saunie

 

WIADRO BOSMANA

Wiadro bosmanaWiadro bosmana to wiadro prysznicowe wykonane z drewna olchowego, które jest przeznaczone do szybkiego schładzania organizmu po pobycie w saunie lub w łaźni parowej. Przechylając wiadro wylewamy na siebie jednorazowo ok. 15 litrów zimnej wody. Silny strumień działa pobudzająco i orzeźwiająco zapewniając niecodzienne doznania.

Oprócz elementów drewnianych zawiera: uchwyt mocujący, wykończenia ze stali nierdzewnej, dźwignię do przechylania wiadra wyposażoną w sznurek oraz mechanizm do automatycznego napełniania wodą. Elementy metalowe, służące do przekręcenia wiadra wykonano ze stali nierdzewnej o bardzo dobrej jakości. Wiadro montujemy na ścianie lub na suficie w mokrej części Strefy Wellness na wysokości około 250 cm. Zalecamy w miejscu montażu zastosować zawór. Głębokość miejsca prysznicowego powinna wynosić minimum 1,5 metra.

Orientacyjne wymiary : wysokość: 30 cm, średnica górna: 42 cm, średnica dolna: 34 cm, waga: 9 kg.

 

 


STREFA RELAKSACYJNA

Strefa relaksacyjna pozwala nam na odpoczynek i wyciszenie po wyczerpującym seansie z saunie czy łaźni parowej. Często jest ona wyposażona w mur czy ścianę solną wykonaną z cegły z soli himalajskiej. Posiada ona tę zaletę, iż odtwarza efekty morskiego klimatu, pozwalając na uwolnienie jej korzystnych właściwości.

Foto: Strefa relaksu z murem solnym z miejscem na cztery leżanki SPA. Z lewej strony znajduje się fontanna lodowa do schładzania ciała po saunowaniu.

 

Zapewniamy wygodne leżanki SPA o aerodynamicznym kształcie z funkcją podgrzewania. Kształt siedziska został zaprojektowany w taki sposób aby zapewnić idealny kontakt ciała z powierzchnią leżaka, co zapewnia wygodny i komfortowy odpoczynek po przebytych seansach.

Nasze leżanki:

  • rozluźniają napięte mięśnie i odprężają plecy
  • poprawiają krążenie
  • pomagają stawom i mięśniom zregenerować się po wysiłku fizycznym

Leżanki SPA

Oferowane przez nas leżanki posiadają praktyczną funkcję podgrzewania, więcej informacji o leżankach SPA »  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Sauny Galeria « » Baseny Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Kominki Galeria « » Grille Galeria «