Wanny drewniane

Sauny Design Sauny Exclusive Galeria Saun TAPIS.PL
» Sauny « » Balie « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów« » Kontakt «

Wanny i uwywalki rzeźbione w drewnie

Ekskluzywne, ręcznie wykonywane wanny.
Wanna jest wykonana z drewna dębowego, przeznaczona dla dwóch osób.

Wymiary: długość - 200 cm, szerokość - 78 cm, wysokość - 64 cm
Waga: 170 kg  Objętość wody: 280 litrów
Materiał: Dąb

Nasze wanny drewniane, wykonywane są w 100% ręcznie, z litego drewna. Technologia wykonywania wanien przekłada się na wydłużony czas realizacji.


"HOT TUB" - BALIE OGRODOWE

HOT-TUB to balie ogrodowe, wykonane z drewna świerkowego,
wyposażone w piec zewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej ...

 

zobacz więcej >>>

Meble z drewna bambusowego

Wanna z drewna modrzewiowego lub iroko

Wanna z masywnego drewna modrzewiowego lub iroko, pokryta matowaną, przezroczystą powłoką antybakteryjną z położonym na zewnątrz przelewem z chromowanego mosiądzu (dla wanien wolnostojących), z wyciętymi konturami wzdłuż boków wanny oraz metalowymi okuciami.

Po stronie zagłówka widać wbudowane na stałe oparcie. Alternatywnie można nabyć również wannę z oparciem, które można zdemontować - mocowane jest przy pomocy przyssawek.

Drewniana kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa z drewna Western Red Ceda oferuje wystarczająco dużo miejsca wszystkim entuzjastom kąpieli. Ta kabina prysznicowa może zostać ustawiona jako wolnostojąca. Łatwe w pielęgnacji drzwi z prawdziwego szkła otwierają się bardzo szeroko na zewnątrz. Uchwyty i zawiasy są matowo chromowane. Zawiasy od wewnątrz zatopione są w szkle, z tego względu są też łatwe do czyszczenia. Drzwi wykonane są jako bezramowa konstrukcja (bez trudnych do czyszczenia narożników i kantów przy drzwiach).

Jest to kabina prysznicowa, w której można poczuć się wyjątkowo dobrze. Ten prysznic z litego drewna oferuje przyjemność kąpielową bez narożników i kantów. Entuzjaści pryszniców odnajdą tutaj wystarczająco dużo miejsca. Kiedy po raz pierwszy postawicie Państwo swoje stopy na podłodze kabiny
z litego drewna, zrozumiecie znaczenie słów (ciepłe stopy). Dzięki korzystnemu promieniowaniu ciepła od drewna litego, można się czuć o wiele przytulniej niż przed ścianą pokrytą płytkami ceramicznymi.
Powierzchnia drewna podczas pracochłonnego procesu pokryta zostaje przezroczystą powłoką antybakteryjną. Ten lakier z 2-składnikowych żywic epoksydowych jest łatwy w pielęgnacji, odporny na uderzenia i zadrapania,
a przede wszystkim w ogóle nie przepuszcza wilgoci. W związku z tym drewno pozostaje przez cały czas suche, jakby zostało świeżo poddane technicznemu osuszaniu.

Wymiary:
gł. x szer. x wys.: 97 cm x 116 cm x 40 cm / 220 cm.


"TubLicious Hot Tub" - mobilna wanna SPA

TubLicious Hot Tub to rewolucyjny produkt który posiada bogate wyposażenie w małym opakowaniu! Niezapomniane doznania i korzyści płyną z pełnowymiarowego jacuzzi w ekonomicznym, niewielkim urządzeniu. Dzięki technologii Plug and Play w standardzie, wystarczy podłączyć Tublicious Hot Tub do zasilania, napełnić wodą, włączyć i cieszyć się z relaksu swojego ciała w tak krótkim czasie.

zobacz więcej >>>

Fińskie wiadro z drewna iroko. Dostępne dwa modele w różnych wykończeniach powierzchni: do stosowania w pomieszczeniu (pokryte przezroczystą powłoką) albo na zewnątrz (wewnątrz pokryte powłoką w kolorze niebieskim, zewnątrz pokryte olejem chroniącym przed działaniem czynników atmosferycznych).
Wiadra wyposażone w wentyl uzupełniania poziomu wody, linię pociągową oraz w zawieszenie wykonane ze stali nierdzewnej.
Pojemność wiadra około (29 litrów). Nadaje się do montażu zarówno pod sufitem jak i przy ścianie.

Głęboka wanna do sauny z drewna modrzewiowego do użytku przemysłowego. Od zewnątrz pokryta przezroczystą powłoką antybakteryjną, dostępna z wkładką z tworzywa sztucznego z uformowaną rynną przelewową oraz z wewnętrznym schodkiem.
Balia dostępna ze stopniem na zewnątrz, oraz w pełni zautomatyzowanym regulatorem uzupełnienia poziomu wody wraz z obudową.

Zestaw do uzupełniania poziomu wody składa się z: dyszy wlewającej wodę, wentyla magnetycznego, konsoli do sterowania uzupełnianiem poziomu wody z czasowym ustawieniem, czujnika poziomu wody oraz kranu kulkowego przy odpływie (zamiast zatyczki).
Funkcja: każdorazowo podczas zanurzania się, ok. 10 litrów wody ulewane jest przez rynnę przelewową. Po opuszczeniu balii poziom wody odpowiednio się obniża, czujnik poziomu wody wydaje sygnał do konsoli i magnetyczny wentyl otwiera się. Wentyl nie zostaje zamknięty od razu po osiągnięciu określonego poziomu wody, ale dopiero po czasie, na jaki został ustawiony, dzięki czemu można ustawić ile wody powinno zostać dolane odpowiednio do liczby osób kąpiących się (np. 60 litrów na osobę). Owalny kształt basenu zapewnia bardzo dobre krążenie wody podczas jej uzupełniania.
Podłączenie: Konsola do 230 V poprzez przełącznik FI oraz bezpiecznik / przełącznik. Dopływ wody poprzez zawór redukcyjny (zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym) oraz zawór zamykający przy wentylu magnetycznym - wszystko pod obudową.

Basen na zimną wodę z drewna ze wstawką oraz stopniem, z zewnątrz pokryty przezroczystą powłoką antybakteryjną.
Warianty powierzchni drewnianych basenów z chłodną wodą, ze wstawką:
- z lewej strony z drewna iroko, strona zewnętrzna drewna w stanie surowym
- z prawej strony z drewna modrzewiowego, strona zewnętrzna angobowana.
Każdy basen zamiast schodków zewnętrznych jest wyposażony w zawieszaną drabinkę.

Wyjątkowo duża wanna drewniana wykonana z drewna Western Red Cedar. Jest to idealny materiał do bardzo dużych balii, gdyż dzięki swojej dużej wytrzymałości tylko w minimalnym stopniu kurczy się i pęcznieje.

Wymiar:200 cm x 153 cm x 100 cm.

Duża okrągła wannaz drewna iroko pokryta po stronie zewnętrznej impregnatem odpornym na działanie czynników atmosferycznych, do postawienia na zewnątrz. Z okuciami ze stali nierdzewnej.

Wanny do kąpieli stóp możliwe dwa rodzaje: wykonanie standardowe, lub wysoka wanna do kąpieli stóp z odpływem oraz rurą jako zabezpieczeniem przed przelewem.
Chochle do sauny o długości 40 cm, 50 cm i 70 cm.

Duży basenik do stóp z drewna iroko,
50 cm x 49 cm, głębokość wewnętrzna ok. 31,5 cm.

Zagłówki / oparcia pokryte materiałem. Wygodny hamak pod głowę do sauny. Zapinaną na rzep zdejmowaną poszewkę można prać. Model z wygiętymi elementami bocznymi.

Akcesoria do Saun

Umywalki z drewna iroko lub modrzewiowego, mogą być zastosowane na blatach, komodach, płytach z kamienia naturalnego bądź tak, jak pokazano na zdjęciach czyli na płycie służącej do mycia z litego drewna.

Kolumnowa podstawa pod umywalkę stoi bezpośrednio na podłodze i jest dodatkowo przymocowana śrubami do ściany. Wyposażona jest w cynkowane ogniwo obręczy ze stali giętej.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom i znakomitej kadrze stolarskiej firma TAPIS.PL może stawić czoło wyzwaniom, które dla innych producentów najczęściej są niemożliwe, najwyższa jakość drewna, dbałość o detale i wykończenia poprzez profesjonalny montaż jest naszym atutem.

Do produkcji wszystkich wyrobów stosowane jest głównie drewno iroko i modrzewiowe. Oba rodzaje drewna wykazują bardzo wysoką, naturalną odporność. Iroko jest nieco ciemniejsze i twardsze od modrzewiowego, ma bardziej równomierną strukturę i jest nieco bardziej odporne. Pochodzi ono z Ghany i zbierane jest tak samo jak nasze rodzime drewno modrzewiowe w stałych nadleśnictwach. W kabinach prysznicowych i wyjątkowo dużych baliach do sauny i baliach kąpielowych (do Ø 250 cm) stosowane jest uzupełniająco drewno Western Red Cedar, ze względu na to, że wykazuje minimalne właściwości w zakresie kurczenia i pęcznienia.

Dzięki zastosowaniu antybakteryjnej, odpornej na wilgoć powłoki oraz napinanych metalowych okuć nasze balie i wanny są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji i wodoszczelne. Przy minimalnych wahaniach wilgotności balie i wanny gwarantują nieograniczoną trwałość. Alternatywnie do powłoki antybakteryjnej polecane są również wanny kąpielowe pokryte warstwą jedwabiście matowego olejowosku.


  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «